6th May 2018                                                          
         RANELAGH RICHMOND HALF MARATHON        
                                                                         
Pos.    Time       Name                        Club                 Cat.  
  1   1:11:43   Andrius Jaksevicius       Belgrave Harriers          SM   
  2   1:12:07   Ollie Garrod              Epsom & Ewell Harriers     SM   
  3   1:13:41   Ben Goddard               Woking AC                  SM   
  4   1:14:04   Martin O'Connell          Serpentine RC              SM   
  5   1:14:07   Karl Spielmann            Marlow Striders            M40+ 
  6   1:14:27   Paul Cheetham             Thames Hare and Hounds     M40+ 
  7   1:14:38   Simon Egan                Woking AC                  M40+ 
  8   1:14:55   Koen Stockbroekx          London City AC             SM   
  9   1:15:54   Robert Lloyd Smith        Sutton Runners             M40+ 
 10   1:16:12   Pete Northall             London Heathside Runners   SM   
 11   1:17:41   Edward Rees               Clapham Chasers            SM   
 12   1:17:49   Ross Brown                Clapham Chasers            SM   
 13   1:18:04   Chris Xenos               Victoria Park & THAC       SM   
 14   1:18:11   Edward Mockett            Ranelagh Harriers          SM   
 15   1:18:15   Alastair Falconer         Striders of Croydon        SM   
 16   1:18:56   Max Lovell                Clapham Chasers            SM   
 17   1:19:20   Mark Rabbetts             Wimbledon Windmilers       M50+ 
 18   1:19:27   Clinton Ruthven                                      SM   
 19   1:19:35   Andrew Aitken             Striders of Croydon        M40+ 
 20   1:19:44   James Thomas              Woking AC                  M40+ 
 21   1:19:58   James Adams               Guildford & Godalming AC   SM   
 22   1:20:07   Martin Dickson            Wimbledon Windmilers       SM   
 23   1:20:39   Seiko Angelo              Ranelagh Harriers          M50+ 
 24   1:20:50   Pete Gregorowski                                     M40+ 
 25   1:21:07   David Freeman             Tadworth AC                M50+ 
 26   1:21:11   Michael Leong             Clapham Chasers            SM   
 27   1:21:25   David Lewin               Hercules Wimbledon AC      SM   
 28   1:21:32   Andrew Blake              Clapham Chasers            SM   
 29   1:21:37   Paul Sterland             Clapham Chasers            M40+ 
 30   1:21:58   Philip Pearson            South London Harriers      M50+ 
 31   1:22:13   Terry Booth               Guildford & Godalming AC   M50+ 
 32   1:22:17   Clive Alley               Clapham Chasers            M40+ 
 33   1:22:41   Sam Davies                                           SM   
 34   1:22:43   Tony Crowder              Blackheath & Bromley HAC   M40+ 
 35   1:23:06   Kris Davidson             Ranelagh Harriers          M40+ 
 36   1:23:09   Nick McKay                Wimbledon Windmilers       SM   
 37   1:23:18   Thomas Lawson             Striders of Croydon        SM   
 38   1:23:28   Thibaud Vincent                                      SM   
 39   1:23:30   Thomas Almond             Reigate Priory AC          SM   
 40   1:23:31   Ed Perry                  Ranelagh Harriers          SM   
 41   1:23:33   James Riley               Ranelagh Harriers          M40+ 
 42   1:23:50   Chris De Mauny            Walton AC                  SM   
 43   1:23:53   Mark Bridges              Wimbledon Windmilers       M40+ 
 44   1:23:58   Patrick Smadbeck          Fulham Running Club        SM   
 45   1:24:12   Rob Gilchrist             Farnham Runners            M40+ 
 46   1:24:18   Jonathan Ormerod          The Stragglers RC          SM   
 47   1:24:31   Kevin Rice                Horley Harriers            SM   
 48   1:24:34   Jay Sinclair              Windle Valley Runners      M40+ 
 49   1:24:44   Gavin McLaughlan          Wimbledon Windmilers       M50+ 
 50   1:24:46   Steve Tait                Woking AC                  M50+ 
 51   1:24:49   Mark Brown                Guildford & Godalming AC   SM   
 52   1:25:16   David White               Croydon Harriers           SM   
 53   1:25:21   Olivia Matthews           Clapham Chasers            SL   
 54   1:25:24   David Ready               Ranelagh Harriers          SM   
 55   1:25:29   Donovan Duffy             The Stragglers RC          M40+ 
 56   1:25:32   Andrew Melrose            London City AC             SM   
 57   1:25:33   Oliver Bowers             The Stragglers RC          SM   
 58   1:25:34   Richard Cohen             Wimbledon Windmilers       SM   
 59   1:25:49   Paul Bowden               The Stragglers RC          M40+ 
 60   1:25:50   Steven Noble                                         SM   
 61   1:25:54   Martin Halvey             Ranelagh Harriers          M50+ 
 62   1:25:57   David Wright              Cirencester AC             M60+ 
 63   1:26:06   Adam Hewitt               Guildford & Godalming AC   SM   
 64   1:26:11   Adrian Brookes            Woking AC                  M50+ 
 65   1:26:30   John Foss                 South London Harriers      M50+ 
 66   1:26:48   Campbell Ross                                        SM   
 67   1:27:02   Susan McDonald            South London Harriers      L45+ 
 68   1:27:05   Richard Baggott           The Stragglers RC          SM   
 69   1:27:15   Salvatore Zappala         Serpentine RC              M40+ 
 70   1:27:19   Simon Danciger            Barnes Runners             M50+ 
 71   1:27:28   Jose Manuel Pabon         Ealing Eagles RC           SM   
 72   1:27:32   Philip Cross              Woking AC                  M50+ 
 73   1:27:40   Paul Quilter              Fulham Running Club        SM   
 74   1:27:48   David Scrimshaw           Hercules Wimbledon AC      SM   
 75   1:27:49   James McPoland            Barnes Runners             SM   
 76   1:27:53   Mick Lane                 Ranelagh Harriers          M50+ 
 77   1:27:58   Richard Carter            The Stragglers RC          M40+ 
 78   1:28:00   Mark Amos                                            M50+ 
 79   1:28:03   Holly McGuigan            Ranelagh Harriers          L35+ 
 80   1:28:05   Pavel Riha                                           M40+ 
 81   1:28:12   Evgeny Tulubenskiy        Maya                       SM   
 82   1:28:12   Malcolm Davies            The Stragglers RC          M50+ 
 83   1:28:14   Mike Brock                Windle Valley Runners      M40+ 
 84   1:28:17   Adrienne Baddeley         Ranelagh Harriers          L35+ 
 85   1:28:20   Paul Johnston                                        M40+ 
 86   1:28:21   Paul Ralton               Epsom Oddballs             M40+ 
 87   1:28:47   Sharon Walker             Dorking & Mole Valley AC   L45+ 
 88   1:28:47   Emma Coates               Guildford & Godalming AC   SL   
 89   1:28:50   Mohsin Harhara            Croydon Harriers           M50+ 
 90   1:28:55   Simon Martin              Ranelagh Harriers          M40+ 
 91   1:29:01   Paul Doyle                Ranelagh Harriers          M50+ 
 92   1:29:02   Gordon Turpie             Epsom Oddballs             M40+ 
 93   1:29:08   Duncan Newbury            Wimbledon Windmilers       M40+ 
 94   1:29:18   Aaron Sanchez                                        SM   
 95   1:29:24   Duncan Mallison           Ranelagh Harriers          M40+ 
 96   1:29:27   Nigel Cutts               Clapham Chasers            M40+ 
 97   1:29:30   Marco Di Tullio                                      M40+ 
 98   1:29:34   Daniel Johnson            Epsom & Ewell Harriers     M40+ 
 99   1:29:42   Mark Johnston                                        M40+ 
100   1:29:42   Andy Bowen                West 4 Harriers            M50+ 
101   1:29:45   Caroline Mollison         Epsom Oddballs             L35+ 
102   1:29:52   Thomas Cheetham           Hercules Wimbledon AC      M50+ 
103   1:30:08   Sailesh Patel                                        M40+ 
104   1:30:17   Nici Cahusac              Guildford & Godalming AC   L45+ 
105   1:30:20   Jeremy Garner             Epsom Oddballs             M40+ 
106   1:30:24   Alice Germana             Epsom & Ewell Harriers     SL   
107   1:30:28   Dominic Duroux            Ealing Eagles RC           M40+ 
108   1:30:30   Graham Quick              Kingfisher Tri             M50+ 
109   1:30:39   Charlie Wilkinson         Clapham Chasers            SM   
110   1:31:00   Dan Moran                 Runthrough UK              SM   
111   1:31:13   Ben Knight                                           SM   
112   1:31:26   Josh Ord-Hume             Barnes Runners             M40+ 
113   1:31:29   Stewart Anderson          Ranelagh Harriers          M40+ 
114   1:31:38   Armando Lamagna           Ealing, Southall & Mddx    M40+ 
115   1:31:39   David Cornock             Barnes Runners             M50+ 
116   1:31:42   Gianmauro Vitali                                     M40+ 
117   1:31:46   Richard Perez                                        M40+ 
118   1:31:49   Matthew Duckett           Queen's Park Harriers      SM   
119   1:32:17   Andrew Orchard            West 4 Harriers            M40+ 
120   1:32:25   Graham Hunt                                          SM   
121   1:32:27   Ruth Hutton               South London Harriers      L45+ 
122   1:32:31   Daniel Greenslade         The Stragglers RC          M40+ 
123   1:32:32   James McClintock          Collingwood AC             M40+ 
124   1:32:35   Lloyd Emeka               Clapham Chasers            SM   
125   1:32:38   Nelson Neves                                         M40+ 
126   1:32:40   Kate Carter               Wimbledon Windmilers       L35+ 
127   1:32:47   David Howell              Epsom & Ewell Harriers     M40+ 
128   1:32:57   Lyes Fridi                Striders of Croydon        SM   
129   1:32:59   Neil Rae                  Ranelagh Harriers          M40+ 
130   1:33:00   Ewan Mitchell             Clapham Chasers            SM   
131   1:33:03   Julia Donovan             Wimbledon Windmilers       L35+ 
132   1:33:17   Kenny Hope                Sutton Runners             M40+ 
133   1:33:25   John Wray                 Fulham Running Club        SM   
134   1:33:25   Sarah Campbell            Reigate Priory AC          L35+ 
135   1:33:27   Steve Smith               The Stragglers RC          M50+ 
136   1:33:59   Brynjar Agnarsson         Wimbledon Windmilers       M40+ 
137   1:34:05   Neil Davies                                          M50+ 
138   1:34:13   Martin Kelsen             London City AC             M50+ 
139   1:34:31   Edward Sayce              Herne Hill Harriers        SM   
140   1:34:43   Bill Neely                Ranelagh Harriers          M50+ 
141   1:34:48   Phyllis Flynn             The Stragglers RC          L55+ 
142   1:34:51   James Screen              London City AC             SM   
143   1:35:06   Gerry Hasson                                         M40+ 
144   1:35:09   Nicholas Brown            The Stragglers RC          M50+ 
145   1:35:10   Stewart Bond              Hercules Wimbledon AC      M40+ 
146   1:35:12   Nick Curson                                          M50+ 
147   1:35:15   Luke Rowland              London City AC             SM   
148   1:35:15   Annie Birch                                          SL   
149   1:35:23   Liz Killip                The Stragglers RC          L55+ 
150   1:35:23   Michael Barnett           The Stragglers RC          M50+ 
151   1:35:29   Juraj Geschwandtner                                  M40+ 
152   1:35:32   Paul Addie                Horley Harriers            M40+ 
153   1:35:33   Ian Leslie                Ealing, Southall & Mddx    M60+ 
154   1:35:34   Aaron Israel              The Stragglers RC          M40+ 
155   1:35:35   Helen Davies              The Stragglers RC          L45+ 
156   1:35:44   Nicholas Wade             Reigate Priory AC          M40+ 
157   1:35:45   Richard Willoughby        BeaRCat Running Club       M50+ 
158   1:35:48   David Brewin              The Stragglers RC          M60+ 
159   1:35:49   Mark Butt                                            M40+ 
160   1:35:52   Bertie Russell                                       SM   
161   1:35:55   Fiona Ford                Ranelagh Harriers          L45+ 
162   1:36:02   Dhiren Patel                                         M40+ 
163   1:36:02   Michelle Lennon           Dulwich Runners AC         L45+ 
164   1:36:09   Jan Zachnik                                          SM   
165   1:36:21   Paul Mitchell             South London Harriers      M50+ 
166   1:36:27   Christopher Giggs         Horley Harriers            SM   
167   1:36:36   Richard Herring           Wimbledon Windmilers       M40+ 
168   1:36:46   Sebastian Moulding        Clapham Chasers            SM   
169   1:37:01   Gareth Nugent                                        M50+ 
170   1:37:17   Ashley Middlewick         Reading Roadrunners        SM   
171   1:37:23   Ian Tanner                West 4 Harriers            SM   
172   1:37:27   Alain Filloux                                        M50+ 
173   1:37:37   Christopher Cooper        Fulham Running Club        SM   
174   1:37:37   Joseph Ibe                Striders of Croydon        M40+ 
175   1:37:39   Sophie Tomaszczyk         West 4 Harriers            SL   
176   1:37:54   Owen Delaney              SHAEF Shifters             M40+ 
177   1:37:59   Simon Fairclough                                     M40+ 
178   1:38:05   Amer Ismail               Fulham Running Club        SM   
179   1:38:13   Richard Down                                         SM   
180   1:38:15   Paul Richards                                        M50+ 
181   1:38:22   Rick Atkins Atkins                                   SM   
182   1:38:23   Adrian Bailey                                        SM   
183   1:38:26   Adam Hughes               The Stragglers RC          M40+ 
184   1:38:46   Seth Hunter                                          SM   
185   1:38:47   Sonia Bandeira            The Stragglers RC          L35+ 
186   1:38:50   Oran Dillon               Clapham Chasers            SM   
187   1:39:07   Robert Ferguson           Thames Valley Harriers     SM   
188   1:39:08   Niamh Mathews             Striders of Croydon        SL   
189   1:39:12   Russell Hurdle                                       SM   
190   1:39:19   David Hindley             Epsom Oddballs             M50+ 
191   1:39:21   Craig Mawdsley                                       M40+ 
192   1:39:22   Charlotte Letchford       South London Harriers      SL   
193   1:39:30   Hugo Gordon                                          SM   
194   1:39:34   Simon Lister              Elmbridge RRC              SM   
195   1:39:57   Stephen Wilcock           Sheen Shufflers            M40+ 
196   1:40:04   Madeleine Garner          The Stragglers RC          SL   
197   1:40:07   Michelle Tanner           Ealing Eagles RC           SL   
198   1:40:14   Tim Lawrence                                         SM   
199   1:40:16   Robert Adnitt             Epsom & Ewell Harriers     M50+ 
200   1:40:19   Felix Weiss                                          SM   
201   1:40:20   Robert Greenwood          The Stragglers RC          M40+ 
202   1:40:26   Romain Leger                                         SM   
203   1:40:30   Robert Devonport          The Stragglers RC          M40+ 
204   1:40:34   Stephen Orpwood                                      SM   
205   1:40:36   Andrew Baker              Guildford & Godalming AC   SM   
206   1:40:37   Robin Gibb                                           SM   
207   1:40:40   Daniel Emson-Jukes        Reigate Priory AC          SM   
208   1:40:46   Alberto Esguevillas       Ranelagh Harriers          M40+ 
209   1:40:48   Dean Starrett                                        SM   
210   1:40:53   Angel Serrano Alarcon                                SM   
211   1:40:56   Colleen McConville        Clapham Chasers            SL   
212   1:41:05   Mark Oliver               Tadworth AC                M50+ 
213   1:41:12   Neil Hamilton             South London Harriers      M50+ 
214   1:41:25   Alex Sabell                                          M40+ 
215   1:41:35   Andrew Morrison           Tadworth AC                M60+ 
216   1:41:38   Phillip Kynaston          London City AC             SM   
217   1:41:39   Michelle Beaumont         Ranelagh Harriers          L35+ 
218   1:41:45   Michael MacPherson                                   SM   
219   1:41:47   Sally McDougall                                      L35+ 
220   1:41:47   Carl Pretorius            The Stragglers RC          M40+ 
221   1:41:52   Rebecca Northmore         Ranelagh Harriers          SL   
222   1:41:54   Mark Woodbridge                                      SM   
223   1:42:00   Mat Barber                London City AC             M40+ 
224   1:42:00   Michelle Ogilvie                                     L35+ 
225   1:42:02   Martin Howell             Horley Harriers            M40+ 
226   1:42:03   Sophie Johnson            Guildford & Godalming AC   SL   
227   1:42:05   Jay Hadfield              Elmbridge RRC              L45+ 
228   1:42:13   Alison Caldwell           Clapham Chasers            SL   
229   1:42:15   Melissa Tompkins                                     SL   
230   1:42:15   Andrew McDougall                                     SM   
231   1:42:20   Keith Stewart Marshall    Farnham Runners            M60+ 
232   1:42:22   Stephen McLeod            Fulham Running Club        SM   
233   1:42:28   Steve Hill                Tadworth AC                M60+ 
234   1:42:56   Steven Archer                                        M40+ 
235   1:43:16   Ben Cale                  Ealing Eagles RC           SM   
236   1:43:19   Roger Clarke                                         M40+ 
237   1:43:30   Shun-Lai Chan             Collingwood AC             L45+ 
238   1:43:31   James Cooper-Parry                                   SM   
239   1:43:35   Olatunde Adeyemo          Sutton Runners             M60+ 
240   1:43:43   Juliana Greenwood         The Stragglers RC          L35+ 
241   1:43:48   David Bates               Sutton Runners             M40+ 
242   1:43:55   Charlotte Healy           Clapham Chasers            SL   
243   1:44:02   Caitlin Page                                         SL   
244   1:44:08   Rahma Barclay                                        SL   
245   1:44:16   Alexander Ring            Ranelagh Harriers          M40+ 
246   1:44:21   Clara Paola Murcia Salaza                            L35+ 
247   1:44:23   Nikki Javan               Striders of Croydon        L35+ 
248   1:44:24   Shane Naylor                                         M40+ 
249   1:44:30   Christine James           Clapham Chasers            L35+ 
250   1:44:33   Daniel Comens             Sutton Runners             M40+ 
251   1:44:43   Michael Pinggera                                     M40+ 
252   1:44:45   Johannes Halbach                                     SM   
253   1:44:47   Jacob Newstead                                       SM   
254   1:44:47   Simon Shanks              The Stragglers RC          M50+ 
255   1:45:01   Anish Hussain                                        SM   
256   1:45:02   Natasha Cook              Sutton Runners             SL   
257   1:45:07   Ramona Thevenet           The Stragglers RC          L55+ 
258   1:45:12   Alastair Partridge        Epsom Oddballs             M40+ 
259   1:45:14   Michael Little                                       SM   
260   1:45:20   Alan Bates                Epsom & Ewell Harriers     M50+ 
261   1:45:21   Andrea Stehlikova         Thames Hare and Hounds     SL   
262   1:45:23   Andy Smith                Runnymede Runners          M40+ 
263   1:45:27   Alice Aniello             London City AC             SL   
264   1:45:32   Zoe Calder-Jones                                     L35+ 
265   1:45:32   Dan Lill                  The Stragglers RC          M40+ 
266   1:45:34   Emily Clarke              Fulham Running Club        SL   
267   1:45:40   Samantha Jackson                                     L35+ 
268   1:45:45   Charlotte Kemp                                       L35+ 
269   1:45:47   Frank Wood                Hercules Wimbledon AC      M50+ 
270   1:45:48   Jacquie Yeung                                        L35+ 
271   1:45:59   Karen Campbell            Ranelagh Harriers          L45+ 
272   1:46:05   Martin Evans              Elmbridge RRC              M40+ 
273   1:46:09   Victoria Randall          Clapham Chasers            SL   
274   1:46:11   Philip James              Horley Harriers            M40+ 
275   1:46:13   Simon Starrett            Driffield Striders         M40+ 
276   1:46:30   Sam Horne                                            SM   
277   1:46:33   Max Drakeley                                         SM   
278   1:46:34   Kim Warner                Woking AC                  M50+ 
279   1:46:41   Miranda Jack                                         SL   
280   1:46:44   Mark Lowther              Tadworth AC                M50+ 
281   1:46:48   James Harker              Sheen Shufflers            M40+ 
282   1:47:04   Ian Keith                 Ranelagh Harriers          M50+ 
283   1:47:05   Graham David Whitehead                               M50+ 
284   1:47:20   Mark Westwood             Ranelagh Harriers          M50+ 
285   1:47:25   Bernard Norman                                       M50+ 
286   1:47:28   Zoja Micunovic                                       L45+ 
287   1:47:37   Kerry Eley                                           L45+ 
288   1:47:38   Alexandra Hubbard                                    SL   
289   1:47:39   Jim Brown                 Woking AC                  M60+ 
290   1:47:41   Calum McLaggan                                       SM   
291   1:47:54   Morne Adriaans            London City AC             SM   
292   1:48:00   Salvatore Ercolano        South London Harriers      M50+ 
293   1:48:04   Peter Wrigley                                        M40+ 
294   1:48:14   Victor Yeung                                         M40+ 
295   1:48:23   Andrew Howarth            The Stragglers RC          M50+ 
297   1:48:24   Stephanie Atkinson        The Stragglers RC          L35+ 
298   1:48:26   Marie Synnott-Wells       Ranelagh Harriers          L45+ 
299   1:48:27   Katie Gow                 Fulham Running Club        SL   
300   1:48:35   Stephen Penpraze          The Stragglers RC          M40+ 
301   1:48:36   Adrienn Eizenmann                                    SL   
302   1:48:44   Josh Mandel                                          M40+ 
303   1:48:45   Simon Cheetham            Wimbledon Windmilers       M60+ 
304   1:48:47   Scott Leonard                                        M40+ 
305   1:48:53   Stephen McDuell           St Mary's Richmond AC      M50+ 
306   1:49:03   Luke Berry                                           SM   
307   1:49:37   Fabrice Fraikin                                      M40+ 
308   1:49:37   Olivier Marret                                       M40+ 
309   1:49:40   Robert Clarke             Thames Hare and Hounds     M40+ 
310   1:49:41   Scott Bemment             Clapham Chasers            M40+ 
311   1:49:44   Christopher Kayatz                                   M40+ 
312   1:49:51   Gurmit Singh                                         SM   
313   1:49:51   Preetkanwal Singh                                    SM   
314   1:49:57   Nicky Pumford             Lingfield RC               L35+ 
315   1:50:07   Michael Talbot-Sikkens                               M40+ 
316   1:50:08   Joris Greeuw              Phoenix Striders           SM   
317   1:50:15   Penny Wilkins             Sutton Runners             L55+ 
318   1:50:25   Andrew Thompson                                      M50+ 
319   1:50:25   Aoife Kilpatrick          Ranelagh Harriers          SL   
320   1:50:27   Rue Turner                Ranelagh Harriers          M40+ 
321   1:50:49   Chris Drumey                                         SM   
322   1:51:00   Ben Russell                                          SM   
323   1:51:03   John Patterson                                       M40+ 
324   1:51:04   Helen Unseld                                         SL   
325   1:51:11   Tony Hursey               Ealing, Southall & Mddx    M50+ 
326   1:51:16   Lee Goddard               Epsom Oddballs             M50+ 
327   1:51:19   Karim Oualnan             PURE Skincare London       SM   
328   1:51:28   Thomas Garrod                                        SM   
329   1:51:43   Michael Curry                                        M40+ 
330   1:51:50   Keith Brown               Croydon Harriers           M60+ 
331   1:51:55   Katie Garrod              Epsom & Ewell Harriers     SL   
332   1:51:59   Will Cavendish            Ranelagh Harriers          M50+ 
333   1:52:02   Gareth Davies             Flyers Southend            SM   
334   1:52:17   Ben Shore                 Ranelagh Harriers          M40+ 
335   1:52:25   Paul Miner                                           M40+ 
336   1:52:37   Warren Church                                        SM   
337   1:52:47   Heather Statham           Thames Hare and Hounds     SL   
338   1:52:48   Daniel Filloux                                       M50+ 
339   1:52:50   Elaine Reid               Collingwood AC             L45+ 
340   1:52:58   Christopher Bull                                     M50+ 
341   1:53:00   Paul Boca                 The Stragglers RC          M40+ 
342   1:53:02   Allan Hyde                                           M50+ 
343   1:53:02   Kathryn MacDermott        The Stragglers RC          L55+ 
344   1:53:05   Vasile Cseh                                          SM   
345   1:53:08   Nazir Hussain                                        M50+ 
346   1:53:09   Robert Statham                                       M60+ 
347   1:53:21   Egidijus Vincel           Ranelagh Harriers          M40+ 
348   1:53:23   Victoire Spahn            The Lansdowne Club         L35+ 
349   1:53:25   Chris Wilkinson                                      M50+ 
350   1:53:28   Mirco Cinesi                                         M40+ 
351   1:53:29   Bernard Regan                                        SM   
352   1:53:37   Tarja Strahlman                                      SL   
353   1:53:39   Stephen Hughes                                       SM   
354   1:53:39   Anri Cohen                Thames Hare and Hounds     SL   
355   1:53:42   Michael Osborne           Ranelagh Harriers          M50+ 
356   1:53:44   Rciard Sealy                                         M60+ 
357   1:53:47   Karen Bullen              Epsom Oddballs             L35+ 
358   1:53:50   Mark Carroll                                         SM   
359   1:53:58   Ian Hancock                                          M60+ 
360   1:53:58   Mike Barrett              Epsom Oddballs             M60+ 
361   1:54:00   Chris Myatt               Fulham Running Club        SM   
362   1:54:08   Fiona Bishop              Woking AC                  L55+ 
363   1:54:11   Jonathan Pitayanukul      Victoria Park & THAC       M60+ 
364   1:54:13   Lizette Du Preez                                     L35+ 
365   1:54:15   Maria Teresa Ferrin Erdozain  London City AC         L35+ 
366   1:54:17   Cathryn Lower             Clapham Chasers            L35+ 
367   1:54:28   Ryan Abbot                The Stragglers RC          M40+ 
368   1:54:38   Stuart Thompson           The Stragglers RC          M60+ 
369   1:54:40   Michael McSweeney                                    M40+ 
370   1:55:02   Martin Ward                                          SM   
371   1:55:08   Duncan Gunn               Vegan Runners              M50+ 
372   1:55:21   Lisa Thompson             The Stragglers RC          SL   
373   1:55:27   Graham Fuller                                        M60+ 
374   1:55:27   Anthony Ferriroli         Road Runners Club          M50+ 
375   1:55:45   Denilza Bandeira                                     SL   
376   1:55:53   Elizabeth Histed                                     SL   
377   1:56:17   Mark Gratrix                                         SM   
378   1:56:20   Tom Crosthwaite                                      SM   
379   1:56:32   Ewen Mitchell                                        SM   
380   1:56:35   Sarah De Los Rios         Trent Park Running Club    L35+ 
381   1:56:37   Thomas Lubliner                                      M40+ 
382   1:56:56   Jeanne Lu                                            L35+ 
383   1:57:07   Tony Griffiths                                       M40+ 
384   1:57:12   Mary Wrigley                                         L55+ 
385   1:57:12   Jessica Winfield          Herne Hill Harriers        SL   
386   1:57:14   Bruce Chessell            Wimbledon Windmilers       M50+ 
387   1:57:33   Richard Patient           The Stragglers RC          M40+ 
388   1:57:36   Duncan Crosbie            The Stragglers RC          M50+ 
389   1:57:49   Cormac Kennedy                                       M40+ 
390   1:57:50   Charlotte Johnson         Ealing Eagles RC           SL   
391   1:57:52   Jeanne Piffaut                                       SL   
392   1:57:52   Vicki Brown               Epsom & Ewell Harriers     SL   
393   1:57:55   Maurice Sharp             Hercules Wimbledon AC      M60+ 
394   1:58:00   Chloe Andrieu                                        SL   
395   1:58:11   Will Struthers                                       SM   
396   1:58:14   Shaun Bowler                                         M50+ 
397   1:58:15   Robert Keyse              Finchcoasters              M40+ 
398   1:58:21   Andrew Dell'Anno                                     M50+ 
399   1:58:23   Simon Wright-Rosie                                   SM   
400   1:58:23   Marion Wright-Rosie                                  SL   
401   1:58:35   Richard Garner            The Stragglers RC          M40+ 
402   1:58:39   Robert Hancox                                        M50+ 
403   1:58:48   Rajiv Rao                                            M60+ 
404   1:58:51   Liam Magill                                          SM   
405   1:58:51   Peter Magill                                         M50+ 
406   1:58:58   Gregory Hubbard                                      SM   
407   1:59:07   Emily Howe                                           L35+ 
408   1:59:17   Martin Ibbotson                                      M50+ 
409   1:59:28   Rachael Warnock           Epsom Oddballs             SL   
410   1:59:29   Kristina Grytsiv                                     SL   
411   1:59:33   Emma Eaton                                           SL   
412   1:59:41   Ruth Cottam               Collingwood AC             L45+ 
413   1:59:49   Joe Bond                                             SM   
424   1:59:51   Mark Gledhill                                        M40+ 
415   1:59:58   Katherine Brewer                                     L45+ 
416   1:59:59   Anna Gregorowski          Dulwich Park RC            L45+ 
417   2:00:26   Anthony Yates             Sheen Shufflers            M60+ 
418   2:00:28   Almut Caspary                                        L35+ 
419   2:00:30   Michael Child             Epsom Oddballs             M60+ 
420   2:00:35   Kathy Billings                                       L35+ 
421   2:00:36   Adrian Rendell                                       M60+ 
422   2:00:47   Yasmin Anderson           Striders of Croydon        L35+ 
423   2:01:02   Melanie Nevard            Epsom Oddballs             SL   
424   2:01:04   Sarah Cuthbert            Handy Cross Runners        L45+ 
425   2:01:08   Fiona Lewis               Epsom Oddballs             L45+ 
426   2:01:12   Ludek Baumruk                                        M40+ 
427   2:01:18   Lucy Kulp                 Striders of Croydon        SL   
428   2:02:05   Peter Wedderburn          Fulham Running Club        M60+ 
429   2:02:13   Paul Comyn                The Stragglers RC          M60+ 
430   2:02:21   Chris Ridd                                           M40+ 
431   2:02:31   Michael Strahlman                                    SM   
432   2:02:54   Kim Van Der Westhuizen                               L35+ 
433   2:03:44   Jim Foster                Thames Hare and Hounds     M60+ 
434   2:04:00   Sabina Velclova                                      SL   
435   2:04:11   Christina Wasmeier                                   L45+ 
436   2:04:15   Ulla-Mari Niit                                       SL   
437   2:04:15   Tom Reay                  Ranelagh Harriers          M60+ 
438   2:04:52   Joseph Tong               The Stragglers RC          M40+ 
439   2:04:58   Justyna Szulc                                        SL   
440   2:05:23   Edyta Wierzbowska         West 4 Harriers            L35+ 
441   2:05:28   Denise Fulton                                        L55+ 
442   2:05:30   Gurmail Singh                                        M50+ 
443   2:05:46   Sabine Duffy              The Stragglers RC          L35+ 
444   2:05:57   Bohuslav Veprek                                      SL   
445   2:06:18   Hannah Luffman            Striders of Croydon        SL   
446   2:06:21   Aliki Barr                                           L35+ 
447   2:06:26   Louise Piffaut                                       SL   
448   2:06:32   Dave Pascoe               Handy Cross Runners        M40+ 
449   2:07:12   David Nottidge            Lingfield RC               M60+ 
450   2:07:58   Mathais Bister                                       SM   
451   2:07:59   Anastaisia Semenova                                  L35+ 
452   2:08:34   Martin Powell             The Stragglers RC          M60+ 
453   2:08:44   Ali Hardaway              Farnham Runners            M50+ 
454   2:08:44   Ian Loader                Farnham Runners            M50+ 
455   2:08:59   Keri James                                           L45+ 
456   2:09:00   Julia Collingburn                                    L45+ 
457   2:09:04   Andy Schendel             Collingwood AC             M40+ 
458   2:09:12   Melanie Davison           Ranelagh Harriers          L45+ 
459   2:09:33   Christopher Camacho       Ranelagh Harriers          M40+ 
460   2:09:35   Alexandra Cianciara       The Stragglers RC          L35+ 
461   2:09:48   Heather Fenton            Tadworth AC                L55+ 
462   2:09:50   Suzanne Gill              Barnes Runners             L45+ 
463   2:09:57   Rachel Saunders           Sutton Runners             L45+
464   2:10:01   Drance Amorim                                        SM   
465   2:10:08   Wendy Smith               Lingfield RC               L45+ 
466   2:10:11   Charles Leonard           Wimbledon Windmilers       M40+ 
467   2:10:32   Nikhil Gosrani                                       SM   
468   2:11:02   Lisa Bowler               Horsham Joggers            L45+ 
469   2:11:30   Fiona Cameron                                        SL   
470   2:11:52   Ali Akca                                             SM   
471   2:11:56   Giselle Smith             Wimbledon Windmilers       L35+ 
472   2:11:57   Richard Saunders                                     M60+ 
473   2:12:17   Danny Glebocki            The Stragglers RC          SM   
474   2:12:17   India Benjamin                                       SL   
475   2:12:19   Jaswant Paul              Run Through Uk             M50+ 
476   2:12:23   Hannah Wailoo                                        L35+ 
477   2:12:44   Joseph Dean                                          M40+ 
478   2:13:06   Sally Boulton             The Stragglers RC          L55+ 
479   2:13:15   Julie Day                 Horley Harriers            L45+ 
480   2:13:27   Norman Hemming            Croydon Harriers           M60+ 
481   2:14:20   Philip Michael Reaper                                SM   
482   2:14:39   Richard McChesney                                    M40+ 
483   2:14:54   Somket Paenthong                                     M50+ 
484   2:15:29   Malgorzata Smyrak                                    SL   
485   2:15:40   Sophie Hardy                                         SL   
486   2:15:45   Delyth Evans                                         L55+ 
487   2:15:54   Charanjit Singh                                      SM   
488   2:16:18   Carly Salmon                                         SL   
489   2:16:24   David Ibbotson            Ilkley Harriers AC         M50+ 
490   2:16:56   Peter Thomlinson                                     M50+ 
491   2:17:34   Jane Willoughby           BeaRCat Running Club       L45+ 
492   2:18:00   Jennifer Child            Epsom Oddballs             L55+ 
493   2:18:19   Therese Panetta           Tadworth AC                L55+ 
494   2:18:20   Justin Khaksar            Windle Valley Runners      M40+ 
495   2:18:59   Francesco Vergine                                    SM   
496   2:19:07   Peter Dry                 Epsom Oddballs             M60+ 
497   2:19:08   Penny Luyendijk           The Stragglers RC          L55+ 
498   2:19:23   Patricia Davies           Sittingbourne Striders     L45+ 
499   2:19:31   Kerry Addison             Driffield Striders         L35+ 
500   2:21:04   Ali Howell                Horley Harriers            L45+ 
501   2:21:09   Jacqueline Dunkley        Ranelagh Harriers          L55+ 
502   2:21:37   Simon Man                                            M50+ 
503   2:21:47   Nigel Lee                 Hedge End RC               M50+ 
504   2:22:02   Roger Wallace             Ranelagh Harriers          M50+ 
505   2:23:05   Eva Stanikova                                        L45+ 
506   2:23:33   Jasvir Singh Modaher      British Airways A.C        M60+ 
507   2:23:35   Rupa Shah                                            SL   
508   2:24:20   Anne Walker               Wimbledon Windmilers       L55+ 
509   2:26:52   Chris Doherty                                        SM   
510   2:27:22   Sophia Hanif              PURE Skincare London       SL   
511   2:27:55   Dilva Bandeira                                       L35+ 
512   2:29:17   Mayuri Julia Sriparan                                SL   
513   2:29:28   Hitesh Patel              Metros RC                  M50+ 
514   2:30:05   Lucie Rozto                                          L35+ 
515   2:32:15   Constantine Prakas        Serpentine RC              M60+ 
516   2:32:16   Katherine Edwards                                    L55+ 
517   2:32:53   Annemarie Goodridge       Ranelagh Harriers          L45+ 
518   2:34:56   Jonathan Pegg             Sutton Runners             M50+ 
519   2:42:49   Alan Meaden               Ranelagh Harriers          M60+ 
520   2:49:59   Alison Hall                                          L55+ 
521   2:55:49   Jim Knight                                           M60+ 
522   3:25:50   Kate Knight               Reigate Priory AC          L55+ 
                                                                          
       TEAMS MEN:  (3 to Score)              TEAMS WOMEN:  (3 to Score)   
    1. Clapham Chasers         39         1.  Ranelagh Harriers       24  
    2. Striders of Croydon     67         2.  South London Harriers   34  
    3. Ranelagh Harriers       68         3.  Guildford & Godalming   41  
    4. Wimbledon Windmilers    71         4.  The Stragglers          45  
    5. Guildford & Godalming   96         5.  Clapham Chasers         56  
    6. The Stragglers         144         6.  Wimbledon Mindmilers   104  
    7. London City AC         164         7.  Epsom & Ewell Harriers 121  
    8. Hercules Wimbledon     174         8.  Striders of Croydon    122  
    9. Epsom & Ewell Harriers 180         9.  Epsom Oddballs         126  
   10. South London Harriers  206        10.  Thames Hare and Hounds 142  
                          FULL RESULTS                           
           Results produced by  *  Sport Systems  -  www.sportsystems.co.uk  *
                       HOME